Osmani takohet me Pendarovskin, diskutojnë për të ardhmen euroatlantike

"Së bashku diskutuam rëndësinë e bashkëpunimit në rritje që synon promovimin e paqes dhe stabilitetit në rajon dhe të ardhmen tonë euroatlantike", ka deklaruar presidentja Osmani pas takimit me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në Samitin e Bërdo Brionit është takuar me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski.

Në këtë takim, e para e vendit ka njoftuar se kanë diskutuar për thellimin e bashkëpunimit, që siç u shpreh ajo, synon promovimin e paqes dhe stabilitetit në rajon.

“Së bashku diskutuam rëndësinë e bashkëpunimit në rritje që synon promovimin e paqes dhe stabilitetit në rajon dhe të ardhmen tonë euroatlantike”, ka shkruar Osmani në rrjetin social “X”.

Më herët, përmes një postimi, Osmani ka thënë se Kosova po vazhdon të luajë një rol për të kontribuuar në të ardhmen e Ballkanit.

Osmani ka potencuar se është mirënjohëse për pritjen e ngrohtë që i është bërë në Shkup.

“Kosova vazhdon të luajë një rol aktiv për të kontribuuar në të ardhmen e rajonit tonë dhe është e përkushtuar në rrugën tonë euroatlantike”, ka theksuar Osmani.

 

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika