Osmani takon presidentin e Republikës Dominikane, Luis Abinader

Osmani ka thënë se me homologun e saj, Luis Abinader, ka diskutuar për raportet miqësore në mes të të dyja vendeve dhe thellimin e bashkëpunimit ndërshtetëror

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me Presidentin e Republikës Dominikane, Luis Abinader.

Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka thënë se me homologun e saj ka diskutuar për raportet miqësore në mes të të dyja vendeve dhe thellimin e bashkëpunimit ndërshtetëror.

“Republika Dominikane mbetet aleat i rëndësishëm i Kosovës në Amerikën Latine”, ka shkruar ajo.

E para e vendit, ka theksuar se forcimi i pozitës ndërkombëtare është një prej shtyllave kryesore strategjike të politikës shtetërore të Kosovës.

May be an image of 5 people, people sitting and indoor
Pamje nga takimi i Presidentes Osmani me Luis Abinader

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika