Osmani takon presidentin e Republikës Dominikane, Luis Abinader

Osmani ka thënë se me homologun e saj, Luis Abinader, ka diskutuar për raportet miqësore në mes të të dyja vendeve dhe thellimin e bashkëpunimit ndërshtetëror

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me Presidentin e Republikës Dominikane, Luis Abinader.

Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka thënë se me homologun e saj ka diskutuar për raportet miqësore në mes të të dyja vendeve dhe thellimin e bashkëpunimit ndërshtetëror.

“Republika Dominikane mbetet aleat i rëndësishëm i Kosovës në Amerikën Latine”, ka shkruar ajo.

E para e vendit, ka theksuar se forcimi i pozitës ndërkombëtare është një prej shtyllave kryesore strategjike të politikës shtetërore të Kosovës.

May be an image of 5 people, people sitting and indoor
Pamje nga takimi i Presidentes Osmani me Luis Abinader

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika