Osmani takon Ramën: Koordinim në të mirë të Kosovës e të Shqipërisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në Samitin e Tiranës për "Ukrainën dhe Evropën Juglindore" dhe më pas ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në një postim në platformën sociale X, ka theksuar se ka diskutuar me kryeministrin Rama për të mirën e Kosovës dhe të Shqipërisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, këtë të mërkurë ka marrë pjesë në Samitin e Tiranës, “Ukraina dhe Evropa Juglindore”, ku më pas ka zhvilluar edhe një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Këtë e ka bërë të ditur presidentja Osmani, përmes një postimi në platformën sociale X.

“Sot në Tiranë në takim me Kryeministrin Edi Rama! Diskutime e koordinim në të mirë të Kosovës e të Shqipërisë”, ka shkruar Osmani.

Presidentja Osmani, pas samitit “Ukraina dhe Evropa Juglindore”, ka thënë se fitorja e Ukrainës ndaj Rusisë “është fitore ndaj atyre që duan ta destabilizojnë Ballkanin Perëndimor dhe të rikthejnë mendësinë e dhunës e shkatërrimit”.

Sipas saj, fitorja e Ukrainës “është fitore e lirisë”.

Kosova, sipas saj, “do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore”.

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika