Osmani takon Scholzin në ShBA: Jemi krenarë për partneritetin e palëkundur

"Jemi krenarë për partneritetin e palëkundur në mes dy vendeve tona, të cilin do të vazhdojmë ta forcojmë tutje", ka deklaruar presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me kancelarin gjerman, Olaf Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me kancelarin gjerman, Olaf Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ajo përmes një postimi në Facebook, ku ka shkruar se me ftesë të kancelarit gjerman kanë marrë pjesë në pritjen e organizuar për nder të 50-vjetorit të anëtarësimit të Gjermanisë në OKB.

“Me ftesë të Kancelarit Olaf Scholz, mbrëmë morëm pjesë në pritjen e organizuar për nder të 50-vjetorit të anëtarësimit të Gjermanisë në OKB. E urova Kancelarin Scholz për angazhimin gjysmëshekullor të Gjermanisë për paqe, zhvillim dhe bashkëpunim kudo në botë”, ka shkruar Osmani.

Ajo ka thënë se është krenare për partneritetin e palëkundur në mes të dy vendeve, të cilin ka potencuar se do ta forcojnë tutje.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika