Parulla ‘Kosova është Serbi’, ‘shpërthen’ Sokoli: Dihet prej nga është prejardhja

Trajneri i mirënjohur Bylbyl Sokoli ka reaguar pasi tifozët rumunë shpalosën banerin 'Kosova është Serbi' në ndeshjen e sotnme

Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, Sokoli ka thënë se prejardhja e këtyre pankartave është nga Serbia.

Sipas tij, duhet t’i përkujtohen shtetit serb krimet që ka kryer në vendet e ish-Jugosllavisë.

”Dihet prej nga është prejardhja e këtyre pankartave. Duhet t’i përkujtohet Serbisë se cilat janë krimet që i ka kryer në shtetet e ish-Jugosllavisë, duhet t’i numërojmë krimet që janë bërë në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë. Duhet t’i tregojmë sa fëmijë kanë rënë viktima, duhet t’i përkujtojmë Vukovarin, Srebrenicën, Drenicën me forma të ndryshme dhe kreative,” tha Sokoli.

Kujtojmë se ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës e zhvilluar në ‘Arena Nationala’ në Bukuresht, u ndërpre për disa minuta gjatë pjesës së parë.

Në fund, ndeshja përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 2-0.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika