Pas 7 vitësh rikthehet “X Factor Albania”

Dyshja Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu do të rikthejnë pas shtatë vjetësh spektaklin e këngës “X Factor”

Që prej vitit 2015, kur fituese u shpall Edea Demaliaj, vajza e këngëtarit të ndjerë të “Djemtë e Detit” Gent Demaliaj, X Factor nuk kishte vazhduar më.

Lajmi që spektakli do të vazhdojë së shpejti u zbulua nga vetë moderatorja e njohur Alketa Vejsiu, gjatë programit “Në Kurthin e Piter Pan”.

Alketa Vejsiu një javë më parë në rrjetin social Instagram në një postim, pyeti ndjekësit nëse donin apo jo të rikthehej “X Factor”.

 

Moderatorja u ka bërë thirrje të gjitha talenteve që mendojnë se kanë zë dhe munden të këndojnë, të bëhen gati, pasi  “X Factor” do t’i rikthehet Tv Klanit.

Veç kësaj, ajo ka bërë të ditur se së shpejti do të fillojë edhe spektakli i kërcimit “Dance With Me”.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika