Pas akuzave të deputetit të LVV-së për takim me përfaqësuesit e Listës Serbe, reagon Hamza

Deputeti i LVV-së Halil Thaçi ka akuzuar kryetarin e Mitrovicës, Bedri Hamzën për takim me përfaqësuesit e Listës Serbe. Ndërsa kryetari Hamza ka paralajmëruar padi ndaj deputeti të LVV-së rreth akuzave që i ka bërë rreth këtij takimi

Deputeti i LVV-së, Halil Thaçi dhe kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza.

Të premten e 18 nëntorit, deputeti i LVV-së Halil Thaçi ka akuzuar kryetarin e Mitrovicës dhe deputetin e PDK-së, Bedri Hamza për takim me përfaqësuesit e Listën Serbe.

Përmes një postimi Thaçi ka thënë se kryetari Hamza ka mbajtur takim dyorësh me përfaqsuesit e Listës Serbe në një nga restorantet e fshatit Milloshevë të Kastriotit.

“Është e rrezikshme dhe shqetësuese se si subjekti që para ca ditësh tha se po lëshon institucionet e Republikës së Kosovës, po lufton çdo ditë shtetin tonë, konsultohet çdo ditë me Vuçiqin sot takohet edhe me një parti të opozitës në Kosovës”, ka shkruar Thaçi.

Pas këtij postimi ka reaguar kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza duke thënë se ka zhvilluar një drekë pune me kryetarin e Vushtrrisë, Ferit Idrizi dhe kryetarin e Skenderajit, Fadil Nura.

Tutje ai shtoi se nuk ka parë dhe nuk ka biseduar se me asnjë anëtar apo deputet të Listës Serbe.

“Sa i perket gënjeshtrave dhe shpifjeve të deputetit të Vetëvendosjes, Halil Thaçi, do të ballafaqohemi së shpejti në gjykatë!”, ka shkruar Hamza.

Pas reagimit të Hamzës, deputeti i LVV-së ka thënë se “Unë kam fakte dhe shihemi në gjykatë”.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

Vetëvrasja e Sokol Halili, Policia tregon çfarë gjeti në vendngjarje

I dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares shtatzënë ishte vetvrarë të premten, njoftoi Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla. Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës ka dhënë...

Mungesa e Serbisë në Samit, Rama: Vuçiq s’ka rrugë tjetër,...

Kryeministri i i Shqipërisë, Edi Rama, në një bashkëbisedim në rrjetet sociale, ka thënë se Serbia do të marrë pjesë NË Samitin e 6...

Të fundit nga rubrika