Pas humbjes nga Trepça’89, Faruk Statovci ka ofruar dorëheqjen nga Phoenix

Faruk Statovci ka zbuluar se ka ofruar dorëheqjen nga Phoenix, por kryesia e klubit nuk e ka pranuar

Trajneri dhe analisti i futbollit, Faruk Statovci, ka thënë se ka dashur të largohet nga Phoenix, pas humbjes së sotme kundër Trepçës’89, me rezultat 0:1.

Statovci ka potencuar se do të vazhdojë të mbetet pjesë e skuadrës.

”Nuk kam dashur të iki nga përgjegjësia. Dorëheqja ka qenë për me i ndihmu klubit, kam dashur menjëherë pas ndeshjes takim me kryesinë, por kryesia ka qenë kategorikisht kundër. Nuk ka dashur as të diskutojmë rreth kësaj çështje. Do të vazhdoj të jem trajner i Phoenix,” tha ai në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në TV Dukagjini.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika