Pas largimit nga Tottenhami, Lucasi synon sërish kampionatin evropian

Lucas Moura ka kontratë me Tottenhamin vetëm deri në qershor të vitit 2023

Tottenhamin

Sulmuesi i krahut, Lucas Moura, do të largohet nga Tottenhami në verë, por jo edhe nga futbolli evropian.

“Daily Mirror” bën të ditur të martën se skuadra të shumta nga Evropa tashmë kanë shprehur interesim për brazilianin, i cili në fund të sezonit do të mbetet lojtar i lirë.

Mësohet se 30-vjeçari tashmë ka marrë oferta nga Anglia, Italia dhe Spanja, por ende nuk ka vendosur se në cilin vend do ta vazhdojë karrierën.

Lucas prej vitit 2018 është pjesë e Tottenhamit, ndërsa këtë sezon ka pasur hapësirë të vogël tek ekipi londinez, ku ka shënuar një gol në 12 paraqitje.

Ai karrierë në Evropë ka bërë edhe te Paris Saint-Germaini, ekip të cilit i ishte bashkuar në vitin 2013 nga Sao Paulo.

Lucas Moura është në Evropë që nga viti 2012. Para Tottenhamit, braziliani luajti për PSG-në mes viteve 2012-2017.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika