Pas një vetaksidenti, një person goditet për vdekje nga një veturë në Deçan

Një person ka vdekur si pasojë e goditjes nga një veturë, i njëjti kishte pësuar një vetaksident të premten

Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se të premten në orët e vona ka vdekur një person si pasojë e goditjes nga një veturë, e cila po lëvizte nga drejtimi i Gjakovës.

Policia ka bërë të ditur se viktima fillimisht kishte pësuar vetaksident derisa po kalonte në rrugën Gjakovë-Deçan, por më pas ka dalë nga vetura dhe duke e kaluar rrugën është goditur nga një veturë tjetër.

Ai është dërguar në Spitalin e Gjakovës, e më pas në QKUK në Prishtinë, ndërsa më vonë Policia ka njoftuar se ka ndërruar jetë.

Ndër të tjera, nga policia bëjnë me dije se trupi i viktimës është dërguar në IML për Obduksion dhe i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika