Pas Osmanit, edhe Kurti e Sveçla e presin në takim komandantin e KFOR-it

"Bashkëpunimi ndërmjet Republikës së Kosovës dhe misionit të NATO-s në Kosovë – KFOR dhe situata e sigurisë në vend ishin temat e diskutimit"

Kryeministri, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlën, kanë pritur në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Ozkan Ulutash.

Si thuhet në njoftimin e zyrës së Kryeministrit, në takim u diskutua për bashkëpunimin në mes të Kosovës dhe misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR dhe situatës së sigurisë në vend.

“Në takim u vlerësua se komunikimi dhe takimet e rregullta janë në shërbim të bashkërendimit sa më të mirë ndërmjet institucioneve të sigurisë. Kryeministri e falënderoi komandantin Ulutas për bashkëpunimin e mirë, për rolin dhe kontributin e tij dhe të KFOR-it për sigurinë dhe paqen”, thuhet në njoftim.

Gjatë se premtes, edhe presidentja Osmani e ka pritur në takim komandantin e KFOR-it.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika