Pas përfundimit, The Walking Dead do vazhdojë të jetojë përmes spin-off

Dy nga yjet e serialit, Norman Reedus dhe Melissa McBride, të cilët luajtën si Daryl Dixon dhe Carol Peletier, realizuan një serial spin-off. Ky serial pritet të ketë premierën në vitin 2023

The Walking Dead

Seriali i cili filloi në vitin 2010 dhe ka vazhduar për 11 sezone, nuk do zhduket plotësisht.

Dy nga yjet e serialit, Norman Reedus dhe Melissa McBride, të cilët luajtën si Daryl Dixon dhe Carol Peletier, realizuan një serial spin-off.

Norman Reedus dhe Melissa McBride, të njohur në serial si Daryl Dixon dhe Carol Peletier

Seriali është xhiruar në Evropë në mesin e vitit 2022. Ai pritet të ketë premierë në vitin 2023.

Sipas shkrimtarit dhe producentit Scott M Gimple, kjo shfaqje ka qenë për të gjallët, e realizuar nga një kastë e pasionuar, një ekip shkrimtarësh/producentësh, producentësh dhe ekipi, duke sjellë në jetë vizionin e paraqitur nga Robert Kirkman.

The Walking Dead luajti aktorin britanik Andrew Lincoln në rolin e ish-oficerit të policisë Rick Grimes dhe theu në mënyrë të përsëritur rekordet e vlerësimeve të televizioneve kabllore amerikane. Lincoln u largua gjatë sezonit të nëntë.

Aktori Andrew Lincoln, në serial i njohur si Rick Grimes

Samantha Morton luajti zuzarin e fundit të shfaqjes Alpha, udhëheqësen e The Whisperers – një grup i ri i të mbijetuarve.

Samantha Morton, e njohur si Alpha
The Walking Dead u nominua për serialin më të mirë të ri nga Skuadra e Shkrimtarëve të Amerikës në 2011, dhe Seriali më i mirë televiziv Drama nga Golden Globe Awards i 68-të.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika