Pas shpërthimit të gypit uji vërshohet në Prizren

Pas shpërthimit të gypit tek Marashi, uji ka vërshuar Shatërvanit të qytetit të Prizrenit

Pas shpërthimit të gypit tek Marashi, uji ka vërshuar Shatërvanit të qytetit të Prizrenit.

Sipas një video-incizimi të publikuar nga RTVBesa, shihet teksa ka hyrë edhe tek bizneset që ndodhen në atë pjesë, raporton Telegrafi.

Uji ka vështirësuar edhe lëvizjen e qytetarëve dhe veturave.

Kompania “Hidroregjioni Jugor”, ka bërë të ditur se tashmë ekipet janë në terren dhe po merren me sanimin e gypit.

 

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika