Pas uljes së dënimit të Naser Pajazitajt, reagon vëllau i saj: Turpi ju mbuloft, gjyqtar të pandershëm dhe të pamoralshëm

Pasi Gjykata e Apelit ka vendosur për uljen e dënimit nga burgimi i përjetshën në 35 vite burgim për Naser Pajazitajn, ka reaguar vëllau i Donjeta Pajazitajt, Shkëlqim Pajazitaj

Vëllau i Donjeta Pajazitajt, Shkëlqim Pajazitaj

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit të Naser Pajazitajt nga burgimi i përjetshëm në 35 vjet burgim për varsjen e Donjeta Pajazitajt ka reaguar vëllau i së ndjerës, Shkëlqim Pajaziti.

Përmes një postimi Pajaziti ka reaguar ndaj këtij vendimi duke shprehur pakënaqësi e duke shtuar se “turpi ju mbuloft, gjygjtar të pandershëm dhe të pamoralshëm”.

“Turpi ju mbuloft, gjygjtar t’pandershem e t’pamoralshem, Kofsh e mallkume #Drejtësia e Kosovës”, ka shkruar Pajaziti.

Lajmin për uljen e dënimit të Naser Pajazitajt ka konfirmuar, Gentiana Hoxha, nga zyra për informim e Gjykatës Themelore në Ferizaj.

Ndryshe, më 23 qershor 2022, Gjykata Themelore në Ferizaj, në rigjykim e ka dënuar me dënim të përjetshëm Naser Pajazitajn, i akuzuar për vrasjen e Donjeta Pajazitajt në nëntor të 2015-ës.

Nga burgimi i përjetshëm, Gjykata e Apelit ia zbut dënimin në 35 vite burgim Naser Pajazitajt

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika