Pas vrasjes në Prishtinë, pritet të intervistohet i plagosuri në QKUK

RTV Dukagjini ka mësuar se i plagosuri në rastin ku mbeti i varë një person në Lagjen Arbëria, është në pritje të avokatit për të dhënë deklaratë para hetueseve të Policisë së Kosovës në QKUK

Të shtunën, një person ka vdekur si pasojë e plagëve që ka marrë nga arma e zjarrit.

Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë se ngjarja ka ndodhur në një hotel lagjen “Arbëria” në Prishtinë, ndërsa dy persona tjerë janë lënduar nga goditjet me një mjet të mprehtë.

Ndërsa tashmë te Emergjenca në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) po qëndron policia për të marrë deklaratë nga njëri nga të plagosurit që është në gjendje më stabile.

Dukagjini mëson se i njëjti nuk ka dashur të flasë pa praninë e avokatit, të cilit janë në pritje.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika