Peja kalon në epërsi në çerekun e parë të finales ndaj Trepçës

Pas përfundimit të çerekut të parë të ndeshjes finale të Superligës së Kosovës në basketboll, skuadra e Pejës ka arritur të marrë epërsinë kundër Trepçës.

Ndeshja emocionuese është duke u zhvilluar në palestrën e stërmbushur “Minatori” në Mitrovicë, me rezultatin përfundimtar 17 – 21 në favor të Pejës.

Ndeshja u karakterizua nga një atmosferë e ngrohtë dhe tension të madh, me të dyja skuadrat duke treguar aftësi të mrekullueshme dhe përkushtim të vazhdueshëm në fushën e lojës.

Peja u tregua e fortë në mbrojtje dhe e mençur në sulm, duke arritur të kontrollojë ritmin e lojës dhe të përfitonte nga gabimet e Trepçës.

Për tifozët e Pejës, kjo epërsi paraqet një shpresë të madhe për të fituar titullin e kampionit.

Trepça, nga ana e saj, do të përpiqet të rikthehet në lojë dhe të shfrytëzojë të gjitha mundësitë për të ndërruar rezultatin në pjesën tjetër të ndeshjes finale.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika