Peja mund Dritën

Peja si vendase ka mundur ekipin mysafir të Dritës me rezultat të thellë prej 140:49.

Peja ka mundur Dritën me rezultat 140:49 në xhiron e 27-të të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Vendasit kanë dominuar në pjesën e parë duke shënuar 35:17, dhe po me të njëjtin ritëm ka vazhduar edhe pjesa e dytë. Peja shënoi mbi 30 pikë brenda çerekut.

Perioda e tretë u fitua nga vendasit me pikët 38:10, kurse perioda e fundit 37:9, duke triumfuar me rezultat 140:49, (35:17, 30:13, 38:10, 37:9).

Stephen Maxwell, nga Peja, u dallua dukshëm me 37 pikë e 13 kërcime, Caldin Godfrey me 23 pikë, 13 kërcime dhe tetë asistime, Daniel Lekndreaj me 22 pikë e 13 kërcime, kurse Nart Llapashtica me 18 pikë, nga Drita.

Peja ka, gjithsej, 18 fitore e nëntë humbje, ndërsa Drita 27 humbje.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika