Peleshi pret Maqedoncin në Tiranë, konfirmon mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën

Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka deklaruar se Shqipëria do të vazhdojë të ofrojë mbështetje të pandërprerë për Kosovën në rrugën e saj drejt integrimit euroatlantik, gjatë vizitës së ministrit të ri të Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci, në Tiranë

Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka shprehur mbështetjen e palëkundur të Shqipërisë për Kosovën gjatë vizitës së ministrit të ri të Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci, në Tiranë.

Kjo vizitë nga ana e tij është vlerësuar si një shenjë e rëndësisë së marrëdhënieve strategjike mes dy shteteve shqiptare.

Ministri Peleshi ka theksuar se Shqipëria do të vazhdojë të ofrojë mbështetje të pandërprerë ndaj Kosovës në arenën ndërkombëtare, në të gjitha nismat rajonale dhe në rrugën e integrimit të Kosovës në strukturat euroatlantike.

“Me ministrin e ri të Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci, i cili vizitën e tij të parë e zhvilloi në Tiranë. Shenjë e rëndësisë së marrëdhënieve strategjike mes dy shteteve tona shqiptare. Shqipëria do të vijojë pa u ndalur mbështetjen ndaj Kosovës në arenën ndërkombëtare, në të gjitha nismat rajonale dhe rrugën e integrimit në strukturat euroatlantike”, ka shkruar Peleshi në Facebook.

Gjithashtu, ai është shprehur se përpjekjet për të gjetur fusha të reja bashkëpunimi mes dy vendeve do të intensifikohen në interesin e përbashkët të tyre.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika