Për 36 minuta shiten të gjitha biletat e Eurovision 2023

Biletat për finalen e madhe të Eurovizionit 2023 në Liverpool, Angli në maj, u shitën në pak më shumë se 30 minuta thanë organizatorët

Orkestra Kalush nga Ukraina pozon pasi fitoi Konkursin e Këngës në Eurovizion 2022 në Torino, Itali, 15 maj 2022. REUTERS/Yara Nardi

Biletat për Eurovision 2023 u shitën në vetëm 36 minuta, në garën që do të zhvillohet në Liverpool Arena nga 9 deri më 13 maj.

Me një biletë janë të disponueshme nëntë shfaqje për t’i parë në Liverpool Arena, duke filluar nga gjysmëfinalet, provat e veshjeve e deri në finalen e madhe më 13 maj.

Megjithatë, ata që u përpoqën të blinin bileta kishin probleme të shumta. Njerëzit kanë raportuar se kanë marrë mesazhe “Error 503”, duke pretenduar se sesioni i tyre ka mbaruar, ndërsa të tjerët kanë hasur pretendime se mund të jenë robotë, shkruan BBC.

Biletat për finalen u shitën për 36 minuta, ndërsa shfaqjet e tjera u shitën rreth një orë më vonë. Organizatorët njoftuan në Twitter se kërkesa për bileta ishte “super e lartë”.

Edhe pse vendi i Merseysides zakonisht mban 11 mijë njerëz, mendohet se rreth 6 mijë bileta do të jenë në dispozicion për shfaqje, me hapësirë ​​të reduktuar për shkak të skenës së madhe dhe kërkesave të produksionit.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika