Për herë të parë në Kosovë metoda më efikase për zgjatje të flokëve Microband

Pa suksesit të madh në Zvicër, tani Maison de Beaute është hapur edhe në Kosovë, ku ka sjell për herë të parë një metodë që është tejet unike për zgjatjen e flokëve

Për gratë dhe vajzat që duan të provojnë një metodë tjetër zgjatjeje, e cila nuk i dëmton flokët e tyre. Dhe për ato që janë të lodhura duke blerë shtesa të reja çdo 3-4 muaj, Maison de Beaute ka gjetur zgjidhjen me një metodë që bëhet për herë të parë në Kosovë.

Ajo është metoda Microband, e cila ofrohet nga sallon ondulomi, Maison de Beaute. Kjo metodë ofrohet tashmë më shumë se 2 vjet dhe po ka ardhur për herë të parë në Kosovë.

Pa suksesit të madh në Zvicër, tani Maison de Beaute është hapur edhe në Kosovë, më saktësisht në komunën e Prishtinës.

Kjo metodë e zgjatjes së flokëve tek femrat është shumë origjinale dhe tejet unike, pasi nuk dëmton aspak flokët tuaja.

Në foto rezultatet e klientes me metodën MICROBAND

Fillimit tek Maison de Beaute duhet të bëni konsultimin në lidhje me përdorimin e kësaj metode, dhe pas konsultës, koha e pritjes është 1-2 javë për shkak që flokët përgatiten veçmas për tu përshtatur tek çdo kliente në bazë të ngjyrës dhe strukturës.

Vlen të theksohet se është metodë me qepje, komplet punë e dorës. Janë të qepura në mikro unaza, të cilat as nuk vihen re, madje as kur i kapni flokët.

Cilat lloje të flokëve janë në dispozicion?

Në dispozicion janë flokët me valë, kaçurrela dhe të drejta.

Çfarë gjatësie mund të kenë flokët me metodën Microband?

Flokët i kemi në dispozicion në gjatësi 45 centimetra deri në  85 centimetra.

Në foto rezultatet e klientes se si janë rritur flokët e saj në vitin e dytë përderisa praktikonte metodën MICROBAND

Sa zgjat procedura e vendosjes?

Procedura e vendosjes zgjat vetëm 60 minuta. Pas vendosjes, zgjatjet qëndrojnë deri në 2 vite

Më pas flokët tuaja do të duken 100 për qind natyrale, si dhe mundësojnë që floku juaj natyral të riparohet dhe të rritet i shëndetshëm.

ë foto rezultatet e klientes me metodën MICROBAND

Po ashtu, vlen të theksohet se gjatë aplikimit të flokëve nuk ka ngjitës, dhe flokët nuk kërkojnë kujdes shtesë, mjafton të vazhdoni me kujdesin e njëjtë si me flokët tuaj, pasi edhe flokët tuaj natyral rriten.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika