Përfaqësuesit e Bashkimit të Sindikatave takohen me deputetët e LVV-së

Pas paralajmërimit të grevës njëorëshe për ditën e enjte, BSPK është takuar me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës është takuar me deputetet dhe deputetët e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.
Gjatë këtij takimi është diskutuar mbi shqetësimet e të punësuarve dhe kërkesat e arsyeshme të BSPK-së ndërlidhur me gjendjen e të punësuarve në Republikën e Kosovës.
Deputetet dhe deputet e Grupit Parlamentar të LVV-së janë zotuar që proceset e dialogut social të qohen përpara si duhet dhe të bëhen përparime drejt realizimit të kërkesave të arsyeshme të BSPK-së.
Përmes një postimi në Facebook, BSPK-ja ka shkruar se pret që nisma e kësaj dite të vazhdohet edhe më tej deri në arritjen e rezultateve të cilat do të hiqnin shqetësimet reale të të punësuarve.
Sipas BSPK-së, kjo do të plotësonte kërkesat e  Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës e të cilat janë parashtruar në vazhdimësi e njëherësh, u parashtruan në Protestën e 20 majit.

BSPK: Të enjten do të ketë grevë njëorëshe në institucionet publike

 

Shija e redaktorit

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Të fundit nga rubrika