Përfshihen nga zjarri 7 hektarë pisha në Podujevë

Në thellësi të Llapit është përfshi një plantacion i pishave nga zjarri. Sipas policisë, njësitë e zjarrfikësve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe e kanë lokalizuar zjarrin dhe rasti tashmë është nën hetime

Podujevë

Policia e Kosovës ka raportuar se një roje e pyllit në Podujevë ka njoftuar se është kapluar nga zjarri një plantacion prej rreth 7 hektarë pisha-pronë shoqërore.

“Sylevicë, Podujevë / 02:04.2024 – 16:50. Ankuesi m/kosovar (roje e pyllit) ka njoftuar policinë se është kapluar nga zjarri një plantacion prej rreth 7 hektarësh me pisha- pronë shoqërore”, thuhet në raportin e policisë.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se njësitet e zjarrfikësve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe e kanë lokalizuar zjarrin, rasti është nën hetime.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika