Përfshihen nga zjarri një objekt në Prizren dhe një shtëpi në Dragash

Policia e Kosovës ka njoftuar se është përfshirë nga zjarri një shtëpi në Dragash dhe një objekt në Prizren. Tutje, njoftohet se për të dyja rastet do të vazhdojnë hetimet

Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se një shtëpi është përfshirë nga zjarri në fshatin Restelicë të Dragashit. Sipas Policisë, një person kishte raportuar se shtëpia e tij ishtë përfshirë nga flakët. Shkaqet nuk dihen ende, rasti është duke u hetuar.

“Ankuesi, mashkull kosovar, ka raportuar se është përfshirë nga zjarri shtëpia e tij. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet”, ka njoftuar Policia.

Nga zjarri është përfshirë dhe një objekt në fshatin Lubizhdë të Prizrenit, por Policia ka njoftuar se zjarrfikësit kishin arritur ta lokalizojnë zjarrin.

Flakët kishin shkaktuar dëme materiale, ndërkaq rasti është duke u hetuar.

“Është përfshirë nga zjarri një objekt pronë e ankuesit, mashkull kosovar. Njësiti i zjarrfikësve ka arritur që ta lokalizojë zjarrin. Si pasojë e zjarrit, janë shkaktuar dëme materiale. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet”, ka raportuar Policia e Kosovës.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika