Përfundon ‘Mal Fest’, festivali dedikuar të rinjëve në Malishevë

Festivali 'Mal Fest', është organizuar nga Komuna e Malishevës, në bashkëpunim me organizatën ‘Values for Better Future’. Festival ky i dedikuar për të rinjtë dhe jo vetëm

Pamje nga nata përmbyllëse e festivalit 'Mal Fest'

Ka përfunduar edicioni i parë festivalit ‘Mal Fest’, i organizuar nga komuna e Malishevës.

Festival ky i dedikuar për të rinjtë dhe jo vetëm, i cili ka zgjatur për dy ditë me radhë, me datë 12 dhe 13 gusht.

Gjatë këtyre dy netëve të festivalit kanë performuar artistë të shumtë të përmasave kombëtare dhe lokale në parkun e qytetit në Malishevë.

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, në një postim në Facebook, ka treguar që ky festival ka qenë qendra e argëtimit për të rinjtë si dhe të gjithë të interesuarit.

Ai gjithashtu ka falënderuar organizatën ‘Values for Better Future’ si bashkë organizatore e këtij festivali, si dhe donatorë të shumtë që e kanë përkrahur këtë nismë.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika