Përfundon ndeshja mes Zvicrës dhe Kosovës me rezultat 1:1

Ndeshja mes Zvicrës dhe Kosovës në Basel ka përfunduar me rezultat 1:1. Muhamet Hyseni shënoi golin e barazimit për Dardanët në minutën e 82, pas një asistimi nga Mergim Vojvoda. Më herët, Zvicra ishte kaluar në epërsi me një gol të shënuar nga Vargas në minutën e 47

Ka përfunduar ndeshja mes Helvetikëve dhe Dardanëve në Basel të Zvicrës me rezultat 1:1.

Dardanët shënuan golin e barazimit në minutën e 82 të ndeshjes.

Lojtari i cili shënoi golin ishte Muhamet Hyseni.

Deri tek kontakti me topin, sulmuesi ka ardhur pas një asistimi nga Mergim Vojvoda dhe pastaj një gjuajtje e cila fillimisht ka prekur shtyllën është ndalur në rrjetë.

Ndërsa, më herët Zvicra kaloi në epërsi me golin i cili u shënua në minutën e 47 të ndeshjes, dy minuta pas fillimit të ndeshjes së dytë.

Goli është shënuar nga Vargas i cili ka realizuar golin me kokë për skuadrën zvicërane.

Ndryshe, Zvicra ka dominuar edhe duke bërë më shumë presion gjatë pjesës së parë.

Kosova pavarësisht rezultatit të sontëm nuk është kualifikuar.

Nga Grupi I janë kualifikuar Rumania dhe Zvicra.

Ndeshjen e radhës Kosova e luan kundër Bjellorusisë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika