Përfundon pa fitues ndeshja në mes të Danimarkës dhe Anglisë

Ndeshja Danimarkë – Angli ka përfunduar me rezultat një me një.

Të parët kaluan në epërsi anglezët me golin e Harry Kane, kurse për ta barazuar rezultatin u përkujdes M. Hjulmand, i cili shënoi eurogol nga distanca.

Me këtë rezultat, Anglia mbetet në vendin e parë me katër pikë, Danimarka dhe Slovenia me nga dy kurse me një pikë të vetme mbetet Serbia.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika