Përfundon pa gola pjesa e parë e ndeshjes Uells-Iran

Pamje nga ndeshja

Të gjitha skuadrat kanë luajtur tashmë ndeshjen e tyre të parë në Kupën e Botës 2022 , kështu që tani është koha për raundin e dytë.

Raundi i dytë dhe dita e gjashtë e Kampionatit Botëror, ka filluar me ndeshjen e Uellsit dhe Iranit.

Pjesa e parë e lojës në mes kombëtares iraniane dhe e Uellsit ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Sulmuesi iranian, Ali Gholizadeh, në minutën e 16-të kishte arritur të shënoj golin e parë, por, gola u kontrollua nga vari dhe doli të jetë pozicion jashtë loje.

Në pjesën e parë Uellsi dukej se po dominonte më shumë lojën por, rezultati mbeti i njëjtë si në fillim.

Pamje të sulmuesit Ali Gholizadeh pas golit, i cili u anulua më pas

Irani vetëm luajti në pjesën e parë me shumë pasime, njëra ndër to ishte edhe ajo e shënimit drejt rrjetës i goditur nga Gholizadeh.

Sulmuesi Serdar Azmoun, i cili luajti asistoi tek ai, nëse do ta kishte bërë vetë goditjen ndoshta do të ishte goli i tyre i parë për të kryesuar ndaj Uellsit.

Kjo ndeshje është e duelit të Grupit B, më pas në orën 14:00 pritet të ndeshen Katari me Senegalin në kuadër të grupit A. Të dyja ekipet i kanë nga zero pikë dhe radhiten në fundin e grupit.

Kombëtarja e Iranit, aktualisht nuk e ka asnjë pikë për shkak të humbjes nga kombëtarja e Anglisë, kurse Uellsi, e ka vetëm një pikë për shkak të barazimit me ShBA-në.

Aktualisht këtë grup e kryeson Anglia me tri pikë të fituara.

Po ashtu, në grupin A, do të luajë Holanda me Ekuadorin, duke filluar nga ora 17:00, të dyja këto kombëtare i kanë nga tri pikë, dhe do të luftojnë për kryesimin e grupit A.

Kurse loja e fundit e së premtes, do të luhet në mes të ShBA-së dhe Anglisë, duke filluar nga ora 20:00. Anglia aktualisht është në krye të grupit B, me tri pikë, kurse ShBA e ka vetëm një.

Analizat

Ramos duke zëvendësuar Ronaldon “bëri diferencën për Portugalinë”

Ishte një arritje që i bëri ata të përpiqeshin për librat e rekordeve. Njeriu i parë që shënoi një hat-trick në fillimin e tij...

Trajneri i Portugalisë thotë se roli i Ronaldos ‘do të...

Roli i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, për pjesën e mbetur të Kupës së Botës është diçka që duhet të "përcaktohet", kshtu është shprehur trajneri...

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika