Përfundon pjesa e parë – Peja me epërsi të ngushtë ndaj Trepçës

Basketbollistët e Pejës kanë kaluar në pushim me epërsi të ngushtë ndaj skuadrës së Trepçës.

Pjesa e parë e finales vendimtare së Superligës së Kosovës në basketboll u zhvillua me emocione të mëdha dhe rezultati tashmë është 36-34 në favor të Pejës.

Në palestrën e stërmbushur “Minatori” në Mitrovicë, skuadra e Pejës ka arritur të marrë një epërsi të ngushtë ndaj Trepçës në këtë përballje vendimtare.

Ndeshja fillimisht u zhvillua me intensitet të lartë, me të dyja skuadrat që treguan përkushtim të jashtëzakonshëm në fushën e lojës.

Kjo është finalja e pestë e “Play-off”-it dhe do të vendosë se, kush do të shpallet kampion.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika