Përfundon turneu i CS:GO IEM Rio Major, ndeshja mes FURIA dhe Na’Vi u shikua nga 1.4 milion shikues

Ndeshja mes FURIA dhe Na’Vi u shikua nga 1.4 milion shikues në kohë reale në të gjitha platformat, duke e kaluar edhe finalen e cila u shikua nga 1.1 milion shikues

IEM Rio Major

Një javë më parë ka përfunduar IEM Rio Major dhe fitues ishte ekipi Outsiders pasi ka mposhtur ekipin Heroic në finale.

Sa i përket finales në Rio de Janeiro atmosfera nuk ishte e njëjta siq pritej sepse publiku kishte pritur që në finale të ishte ndonjë ekip brazilian

Sa i përket ekipeve vendase, ai që u tregua më i miri ishte FURIA të cilët arritën që të shkojnë deri në gjysmëfinale dhe pastaj u mposhtën nga Heroic.

Turneu i IEM Rio Major u zhvillua në Brazil dhe ndeshja më e shikuar ishte ajo mes FURIA dhe Na’Vi, ku gjatë gjithë lojës mbizotëronte një atmosferë e mirë pas fitores së ekipit vendas me rezultat 2-1 me mapa.

Ndeshja mes FURIA dhe Na’Vi është shikuar nga 1.4 milion shikues në kohë reale në të gjitha platformat, duke e kaluar edhe finalen e cila u shikua nga 1.1 milion shikues.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika