Përfundon zgjerimi i rrugës “Ukshin Hoti” në Prishtinë

Zgjerimi i rrugës “Ukshin Hoti” në Prishtinë tashmë ka përfunduar. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Prishtinës, Përparim Rama

Rruga "Ukshin Hoti" në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama njofton se zgjerimi i rrugës “Ukshin Hoti” në katër korsi, në kryeqytet tashmë ka përfunduar.

Këtë, Rama e ka cilësuar si “lajm shumë të mirë”.

Kryetari i Prishtinës ka thënë se me ritme të shpejta janë duke u regulluar edhe trotuaret dhe po shtohet gjelbërimi në këtë rrugë.

“E liruam hapësirën publike dhe tani jemi duke e transformuar këtë zonë, ashtu siç kemi premtuar”, ka thënë Rama.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika