Përleshje mes Plisave dhe Torcidave, ndalohet ndeshja në pjesën e parë

Ndeshja mes Prishtinës dhe Trepçës është ndërprerë pasi tifozët e të dy skuadrave kanë filluar të përleshen mes vete

Pamje nga përleshjet mes Torcides dhe Trepçës

Gjatë kësaj të diele është zhvilluar ndeshja e finales së Superkupës së Kosovës mes Prishtinës dhe Trepçës.

Në këtë ndeshje Prishtina ka shkuar në epërsi solide prej 28-23.

Gjatë pjesës së parë shumë pak pikë janë realizuar për shkak të mbrojtjeve fantastike nga dy skuadrat.

Basketbollisti i Trepçës, Kendrick Brown ishte lojtari më i mirë në parket me 8 pikë të shënuara deri më tani.

Pas përfundimit të pjesës së parë, një përleshje e madhe ka ndodhur mes tifozëve të Prishtinës dhe atyre të Trepçës.

Torcidat dhe Plisat janë përleshur pas përfundimit të pjesës së parë dhe tashmë nuk dihet se a do të zbrazet salla në fillimin e pjesës së dytë.

Pas fillimit të përleshjeve Policia e Kosovës ka filluar intervenimet.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika