Pesë raste të dhunës të raportuara në 24 orët e fundit në Kosovë

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës ka bërë të ditur se janë shënuar raste të dhunës në kryqytet, Suharekë, Shtime, dhe Gjakovë

Ilustrim

Pesë raste të dhunës janë shënuar përgjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ka raportuar Policia e Kosovës.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi ka ushtruar dhunë ndaj anëtarëve të familjes së tij, në Prishtinë. Ndërkaq, nuk raportohet për lëndime.

Rasti ka ndodhur në orët e mëngjesit të së premtes dhe me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Pak para mesnatës të po të njëjtës ditë, është arrestuar një i dyshuar tjetër i cili në vazhdimësi, dyshohet të ketë ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes. Rasti ka ndodhur në Shtime ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje me urdhër të prokurores.

Këto nuk janë të vetmet raste të raportuara për dhunë të ushtruar përgjatë të premtes, bën të ditur raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës.

Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij viktimës femër kosovare, në Suharekë. Atij i është konfiskuar një thikë.

Ndërkaq, në mesditë të së premtes, janë arrestuar dy të dyshuar, përkatësisht një femër dhe një mashkull, pasi ata janë përleshur në mes vete. Pas tretmanit mjekësor me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt. Rasti ka ndodhur në qytetin e Gjakovës.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika