Pesë të lënduar nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Podujevë

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka treguar se në aksident janë përfshirë dy vetura. Si pasojë, pesë persona kanë pësyar lëndime

Ilustrim

Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku të mërkurën, në rrugën Prishtinë-Podujevë.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ajo ka treguar se në aksident janë përfshirë dy vetura.

“Sot rreth orës 15:30, kemi pranuar informatën për n3ë aksident trafiku rrugor të ndodhur në rrugën Prishtinë -Podujevë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, ku pesë persona kanë pësuar lëndime trupore”, ka deklaruar ajo.

Tutje, Ahmeti ka bërë të ditur se njësia rajonale e trafikut po merret me rastin.

 

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika