Pesë të lënduar nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Podujevë

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka treguar se në aksident janë përfshirë dy vetura. Si pasojë, pesë persona kanë pësyar lëndime

Ilustrim

Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku të mërkurën, në rrugën Prishtinë-Podujevë.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ajo ka treguar se në aksident janë përfshirë dy vetura.

“Sot rreth orës 15:30, kemi pranuar informatën për n3ë aksident trafiku rrugor të ndodhur në rrugën Prishtinë -Podujevë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, ku pesë persona kanë pësuar lëndime trupore”, ka deklaruar ajo.

Tutje, Ahmeti ka bërë të ditur se njësia rajonale e trafikut po merret me rastin.

 

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika