Pesë të vdekur e disa të lënduar në një aksident të rëndë në Gjermani

Të paktën pesë persona kanë mbetur të vdekur të mërkurën në një aksident që përfshiu një autobus në një autostradë në Gjermaninë lindore, sipas zyrtarëve policorë të vendit

Fotografi nga AP

Të paktën pesë persona kanë mbetur të vdekur të mërkurën në një aksident që përfshiu një autobus në një autostradë në Gjermaninë lindore, sipas zyrtarëve policorë të vendit.

Gazeta gjermane “Bild” raporton se në autobus ndodheshin 53 pasagjerë e dy shoferë, ndërsa disa persona janë lënduar seriozisht.

Autobusi ishte nisur në orën 8 të mëngjesit nga Berlini dhe ishte nisur për në Cyrih të Zvicrës. Vendi i ardhshëm i ndaljes shte qyteti Nuremberg, por udhëtimi u ndërpre afër Leipzigut rreth orës 9 e 45 minuta paradite.

Sipas punëtorëve të shpëtimit në vend të ngjarjes, pesë helikopterë janë duke u përdorur. Të dhënat për identitetin e viktimave nuk qenë ende të qasshme.

Zëdhënësi i policisë Olaf Hoppe ka thënë se ka të lënduar të shumtë dhe të paktën pesë të vdekur.

Autobusi ishte nisur nga Berlini dhe destinacionin final e kishte Cyrihin.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika