Petkoviq e ofendon Kurtin: Është një “vajzë” e vërtetë teksa flet me Vuçiqin në Bruksel

Drejtorit të së ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, reagoi ndaj takimit te kryeministrit te Kosovës, Albin Kurti me liderin e Sanxhakut te Novi Pazarit, Dr.Sulejman Ugljanin. Ai e akuzoi Kurtin për përkrahjen e politikanëve nga Novi Pazari dhe tha se ai nuk di te luajë me zjarrin

Drejtorit të së ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti pasi ky i fundit është takuar me liderin e Sanxhakut të Novi Pazarit, Dr.Sulejman Ugljanin.

“Kurti e ka marrë në kokë se është hero kur zhvillon të ashtuquajturat flamurin e Sanxhakut, por në fakt është një vajzë e vërtetë teksa flet me presidentin Vuçiq në Bruksel”, ka thënë Petkoviq.

Më tutje ai e ka akuzuar kryeministrin e Republikës së Kosovës, së është duke i përkrahur dëshirat e politikanëve nga Novi Pazari.

“Separatisti i mprehtë Kurti nuk duhet të ushqejë dëshirat e politikanëve të dështuar nga Novi Pazari, sepse ai nuk di të luajë me zjarrin”, ka përfunduar Petkoviq në Twitter.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika