Petrovci për herë të parë ka prezantuar “Amanete zemre” në stendën e shtëpisë botuese “Dukagjini”

Autori dhe artisti i mirënjohur Enver Petrovci sot ka prezantuar për herë të parë librin “Amanete zemre’ para lexuesve në panairin e librit “Prishtina 2024”.

Takimi i Petrovcit me lexuesit e shumtë krijoi një atmosferë të ngrohtë në stendën e shtëpisë botuese “Dukagjini”.

Pa dyshim, lexuesit morën librin e nënshkruar nga autori Petrovci.

“Takimi u përcoll nën një atmosferë të ngrohtë, ku lexues, miq e familjarë ishin të pranishëm në këtë moment të rëndësishëm për autorin”, kanë shkruar nga shtëpia botuese e librit “Amanete zemre”.

Njëri ndër lexuesit e Petrovcit ka thënë se “Arsyeja kryesore pse duhet lexuar ky libër” është sinqeriteti që përcjellë vepra e Petrovcit.

Kurse autori Enver Petrovci ka thënë se “Është libër i shkruar para vdekjes”.

Libri “Amanete zemre” i autorit-artistit Enver Petrovci paraqet përsiatjet e tij mbi përvojën jetësore në teatër dhe jo vetëm. Libri përbëhet nga dhjetë kapituj, përkatësisht tema, përmes të cilave autori shpërfaq përvojën e tij në formë artistike.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika