Plagosen dy persona në Klinë

Pamje nga vendi i ngjarjes

Dy persona janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në orët e pasdites të mërkurën në Klinë.

Këtë për Portali D, e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova, i cili ka theksuar se të plagosurit janë dërguar në Spitalin e Pejës për trajtim mjekësor.

“Rreth orës 13:40 policia është informuar se ka të shtëna me armë zjarri në Klinë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ku kanë takuar një person të plagosur. I plagosuri i dytë është dërguar në spital në Pejë”, ka thënë Rugova.

Sipas tij, në vendin e ngjarjes menjëherë ka dalë njësiti policor.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë policia. Po grumbullojme informacione se pse ka ardhur deri te ky rast”, shtoi ai.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika