Plagosen dy persona në Mramor të Prishtinës

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një armë zjarri në Mramor të Prishtinës

iIustrim

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një armë zjarri në Mramor të Prishtinës, të dielën e një majit.

Kjo për RTV Dukagjinin është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Sot rreth orës 15:30, është pranuar informacioni për një plagosje me armë zjarri të ndodhur në lagjen Suteskë të fshatit Mramor të Komunës së Prishtinës”.

Ilustrim

Sipas tij, të plagosurit janë dërguar për trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

“Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, dhe mbështetur në të dhënat e para, janë ngritur dyshimet se dy persona kanë marrë plagë nga arma zjarrit. Të njëjtit janë dërguar në QKUK për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor”, shtoi ai.

Po ashtu, Borovci ka theksuar se aktualisht hetuesit policorë kanë nisur një hetim për sqarimin e të gjitha rrethanave që e karakterizojnë rastin.

Ndryshe, nga të dhënat e policisë të publikuara në raport, brenda 24 orëve të fundit janë arrestuar, gjithsej, gjashtë persona.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika