Plagoset një person në Fushë Kosovë

Një person është plagosur me armë zjarri në Fushë Kosovë. Ai është dërguar për tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është identifikuar dhe po ndërmerren veprime hetimore për arrestimin e tij

Një person është plagosur me armë zjarri gjatë kësaj mbrëmjeje, në rrugën “Bedri Pejani” në Fushë Kosovë.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës ka thënë se personi që është plagosur është dërguar për tretman mjekësor.

“Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarje”, ka thënë Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se i dyshuari që tashmë është identifikuar, është në arrati, dhe se hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për arrestimin e tij si dhe ndriçimin e plotë të rastit.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika