Plagosja e policëve në Skenderaj, kujt iu dërgua arma e rrëmbyer nga Faton Lushtaku?

Policit dhe njëkohësisht të dëmtuarit, Enver Berisha, i është rrëmbyer arma nga Faton Lushtaku. Megjithatë, e njëjta ka përfunduar në duart e policëve nga Bekim Jashari, i cili e kishte pranuar armën nga Nuredin Lushtaku

Nuredin Lushtaku dhe Bekim Jashari

Pas përleshjes së vëllezërve Lushtaku me policët e plagosur, ndodhi edhe një rrëmbim i armës.

Policit dhe njëkohësisht të dëmtuarit, Enver Berisha, i është rrëmbyer arma nga Faton Lushtaku.

Gjatë seancës ku ka kërkesa për caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarve, është thënë se arma e rrëmbyer është dorëzuar nga Nuredin Lushtaku tek Bekim Jashari.

Ky i fundit e kishte dorëzuar armën në polici.

Portali Dukagjini ka tentuar të kontaktojë me Jasharin, por i njëjti nuk ka qenë i qasshëm.

Lidhur me këtë, Portali Dukagjini u ka dërguar pyetje edhe Policisë së Kosovës se a është intervistuar Jashari, dhe se arma e dorëzuar a ishte e mbështjellur apo e prekur nga duart e tij, por deri në këto momente Portali Dukagjini nuk ka pranuar përgjigje.

Pas raportimit se ish-gjenerali dhe njëherësh ish-nënkryetari i komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku, është përfshirë në një përleshje me dy policë të cilët të shtunën e dy korrikut kanë mbetur të plagosur, RTV Dukagjini jep detaje ekskluzive nga seanca ku ka kërkesa për caktim të paraburgimit ndaj të dyshuarve.

Detaje ekskluzive, kërkesa për caktim të paraburgimit sqaron se si ndodhi incidenti

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika