Po e ngiste veturën 235 km në orë në zonën ku lejohej vetëm 100 km/h, i merret leja për tre muaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se një personi i është marrë leja e shoferit për shkak se e ka tejkaluar shpejtësinë e lejuar

Ilustrim

Të premten e 19 gushtit, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një personi i është marrë patentë shoferit për tre muaj, sepse ishte duke e vozitur veturën 235 km në orë, në zonën ku kufizimi i shpejtësisë maksimale ishte 100 km në orë.

Po ashtu, personit në fjalë i është shqiptuar gjoba prej 300 eurove.

“Në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 100 km/h identifikohet shoferi duke drejtuar mjetin me 235 km/h (gjobitet me 300€ si dhe 3 muaj i ndalohet drejtimi i mjetit me veprim motorik)”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Në njoftimin e policisë, thuhet se tejkalimi i shpejtësisë së lejuar është një ndër faktorët më të shpeshtë të aksidenteve rrugore.

Po ashtu, Policia ka bërë të ditur se do të vazhdojnë me ndërmarrjen e masave dhe veprimeve policore ndaj kundërvajtësve të ndryshëm, të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika