Podujevë, arrestohet një person pasi që nga pakujdesia dogji disa hektar mal

Gjatë ditës së dielë në Podujevë, është arrestuar një përson i cili dogji disa hektar mal

Foto/ Ilustrim

Ditën e dielë të 31 marsit është arrestuar një person në Podujevë, pas shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm.

Policia Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar i dyshuari, pasi që nga pakujdesia e tij kishte djegur disa hektar mal.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika