Policia arreston tre persona në Gjilan, dyshohen për “Vjedhje të pyllit”

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Gjilan nën dyshimin për "Vjedhje të pyllit" në Gjilan, ku njëri nga të arrestuarit është përgjegjës i pyllit

Drunjtë e konfiskuar nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës, respektivisht, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, ka arrestuar tre persona në Gjilan, nën dyshimin për prerje dhe shitje të druve.

Njëri nga të arrestuarit është përgjegjës i pyllit.

Policia ka njoftuar se në fshatin Muqivërcë ka ndaluar dy kamionë, të cilët po transportonin masë drusore për ngrohje, dokumentacioni përcjellës i të cilëve kishte rezultuar i dyshimtë.

“Për shkak të dyshimeve për veprën penale ‘Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar’ prokurori kujdestar ka urdhëruar që nga pylltari përgjegjës, përkohësisht, të sekuestrohen dy kamionët me masë drusore, ndërsa nga shitësi i tyre të sekuestrohen vendimet e lejes për prerje të druve, deri në verifikimin e gjendjes faktike. NJHRKEK, Gjilan ka kryer veprime hetimore/operative dhe kanë arritur të sigurojnë dëshmi se i dyshuari RR.G., m/k (1967), me qëllim që vetes t’i sjellë përfitime pasurore është përfshirë në veprën penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”, duke lëshuar dokumente fiktive (fletëpërcjellje) dhe duke ua mundësuar të dyshuarve A.SH. m/k (1969) dhe H.SH., m/k (1963) bartjen e drunjve me dokumentacion jo të rregullt”, thuhet në njoftim.

Ndaj të dyshuarve është iniciuar rasti “Vjedhja e Pyllit”.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika