Policia bastisë një lokacion në Ferizaj, gjen mallra me marka të njohura

Policia e Kosovës ka arritur të lokalizojë të premten një depo në Ferizaj, ku dyshohej se kishte mallra të kontrabanduara, përfshirë mallra me markat e njohura dhe të mbrojtura si: Nike, Adiddas dhe Puma

Policia e Kosovës ka lokalizuar një depo në qytetin e Ferizajt në të cilën ka gjetur mallra të markave të njohura të këpucëve.

Sipas policisë mallrat në fjalë ishin të kontrabanduara dhe i takonin markave të mbrojtura siç janë “Nike, Adidas, Puma”, e të tjera.

Në njoftimin e policisë thuhet se informatën e kanë marrë nga njësia e inteligjencës dhe analizës së riskut.

“Sot me 06 maj 2022, njësia e task-forcës kufitare ka pranuar një informatë nga njësia e inteligjencës dhe analizës së riskut DRK Lindje, se në një depo, garazhë dhe në një shtëpi private në Ferizaj, dyshohet se gjenden mallra të kontrabanduara. Njësia e Task Forcës policore ka bërë lokalizimin e shtëpisë, garazhës dhe depos ku dyshohej për mallra të kontrabanduara, përfshirë mallra me marka të mbrojtura siç janë “Nike, Adidas, Puma” dhe të tjera”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia ka ftuar në vendngjarje edhe njësitet relevante nga Dogana e Kosovës dhe Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), për të vazhduar me procedurat e mëtejme, lidhur me sasinë dhe konfiskimin e mallrave të dyshuar të kontrabanduara.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika