Policia e Ferizajt kontrollon autobusët me dyshimin se nxënësit po bartin mjete të rrezikshme

Policia rajonale e Ferizajt ka njoftuar se i ka kontrolluar autobusët në Ferizaj, nën dyshimet se nxënësit e shkollave po bartin me vete mjete të rrezikshme

Kontrolli i autobusëve në Ferizaj

Policia Rajonale e Ferizajt i ka kontrolluar autobusët që qarkullojnë nga Ferizaj në drejtime të ndryshme të qyteteve dhe fshatrave të rajonit të Ferizajt, nën dyshimin se nxënësit e shkollave po bartin me vete mjete të dyshimta dhe të rrezikshme.

Ky kontrollim, sipas policisë, është kryer me autorizim të Prokurorisë dhe Gjykatës Themelore në Ferizaj.

“Ekipe të policisë me uniformë dhe policisë me rroba civile i kanë kontrolluar udhëtarët, me dyshimin se nxënësit e shkollave të mesme të larta bartin me vete mjete të dyshimta, të rrezikshme, si mjete të mprehta-thika, boksa hekuri etj”, thuhet në njoftim.

Policia ka njoftuar se plani operativ “Kontrollimi i autobusëve’’ do të vazhdojë edhe në ditët në vijim me qëllim parandalimin dhe luftimin e dukurive negative te nxënësit.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika