Policia e Kosovës e ka arrestuar një person të dënuar për dhunim në Podujevë, i cili ishte në kërkim nga Gjykata

Policisë e Kosovës ka arritur që ta arrestojë një personi të dënuar për veprën e dhunimit në Podujevë, i cili ishte në kërkim nga Gjykata

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dënuar për dhunim në Podujevë e cili ishte në kërkim nga Gjykata.

“Arrestohet një person i dënuar për veprën dhunim. Sot nga njësite të stacionit policor të Podujevës, është arrestuar një person i cili kërkohej me urdhëresë të Gjykatës”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Më tej në njoftimin e Policës  se personin me inicialet “E.A, mashkull, 21 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, ka qenë aktive urdhëresa (dënim me tri vite burgim)  për veprën dhunim”.

Ndërkohë policia ka njoftuar se ai është dërguar për ta vuajtur dënimin me burgim.

“Pas përfundimit të procedurave të nevojshme policore,  personi është dërguar në vuajtje të dënimit”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika