Policia e Kosovës e ka arrestuar një person të dënuar për dhunim në Podujevë, i cili ishte në kërkim nga Gjykata

Policisë e Kosovës ka arritur që ta arrestojë një personi të dënuar për veprën e dhunimit në Podujevë, i cili ishte në kërkim nga Gjykata

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dënuar për dhunim në Podujevë e cili ishte në kërkim nga Gjykata.

“Arrestohet një person i dënuar për veprën dhunim. Sot nga njësite të stacionit policor të Podujevës, është arrestuar një person i cili kërkohej me urdhëresë të Gjykatës”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Më tej në njoftimin e Policës  se personin me inicialet “E.A, mashkull, 21 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, ka qenë aktive urdhëresa (dënim me tri vite burgim)  për veprën dhunim”.

Ndërkohë policia ka njoftuar se ai është dërguar për ta vuajtur dënimin me burgim.

“Pas përfundimit të procedurave të nevojshme policore,  personi është dërguar në vuajtje të dënimit”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika