Policia e Kosovës hyn në objektin e komunës së Zubin Potokut, protestuesit detyrohen të shpërndahen

Njësia Speciale e Kosovës e ka filluar intervenimin për t’i shpërndarë protestuesit në komunën e Zubin Potokut.

Fillimisht, u has në rezistencë, por policia shumë shpejt ka depërtuar në hyrje të objektit, duke e shpërndarë turmën.

Policia e ka thyer derën e komunës, e cila ishte e blinduar nga protestuesit.

Sipas ekipit të RTV Dukagjinit që po qëndron atje, ka disa protestues që janë lënduar. Aty është edhe autoambulanca, e cila e ka dhënë ndihmën e parë.

Për ta shpërndarë turmën, policia kishte përdorur sprej dhe gaz lotsjellës.

Para disa minutave, aty ishin dëgjuar edhe disa të shtëna me armë, të cilat dyshohet se vinin nga protestuesit.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika