Policia e Kosovës i “rrethon” objektet komunale të veriut

Foto: Kosovo Online

Policia e Kosovës e ka filluar asistimin për t’ua mundësuar kryetarëve të rinj të Zubin Potokut, Zvecanit dhe Leposaviqit ta ushtrojnë detyrën e tyre brenda objekteve komunale.

Pjesëtarë të Policisë i kanë rrethuar ndërtesat komunale, kurse pak çaste më vonë u grumbulluan edhe dhjetëra qytetarë serbë në afërsi të tyre.

Tensionet në veri u rishfaqën pasi kryetarët e sapozgjedhur të komunave, tentuan të hyjnë në ndërtesat e komunave.

Pas kësaj, u lëshua alarmi, i cili zakonisht bëhet për t’i mobilizuar njerëzit.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika