Policia e Kosovës ndërhyn në Leposaviq që t’ia mundësojë kryetarit të komunës të hyjë në objekt

Burime të sigurta të RTV Dukagjinit raportojnë se Policia e Kosovës tani është duke ndërhyrë në komunën e Leposaviqit që kryetarit të kësaj komune t’i mundësohet hyrja në objektin komunal.

E njëjta ndërhyrje që ka qenë në Zubin Potok dhe Zveçan, po bëhet dhe në këtë komunë.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika