Policia e Kosovës: Sekuestron një shumë të madhe të parave në magjistralen Bërnjak-Zubin Potok

Të mërkurën e 20 prillit Departamenti i Policisë Kufitare, gjatë një kontrolle për mbikëqyrjen e kufirit, ka ndalur një automjet të tipit BMW, më targa vendore e cila kishte hyrë nga Serbia në Republikën e Kosovës, ku gjatë kontrollit ka hasur një shumë të konsiderueshme të parave

Policia, gjatë aksionit kundër kontrabandës në magjistralen Bërnjak- Zubin Potok

Policia pasi kontrolli automjetin e tipit BMW, ka gjetur në një pjesë të ndjeshme, një sasi të konsiderueshme të parave.

“Pasi që personi i dyshuar nuk ka arrit të ofroj mbulues me dokumente për paratë qe i ka poseduar me vete, i njëjti është dërguar në stacionin policor në Bërnjak për procedura tjera”, ka deklaruar Policia e Kosovës.

Për këtë rast, policia i kishte njoftuar njësite kompetente për luftimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit në nivelin rajonal dhe qendror, për ta trajtuar këtë rast, pasi i kishin numëruar, bankënota ishin nga 500 qindëshe 100 qindëshe dhe 50 pesëdhjetëshe ku vlera totale tyre ishit 60 mijë euro.

Bankënotan e sekuestruar nga Policia e Kosovës

Për këtë rast është njoftuar edhe prokurori i rastit, ku është iniciuar rasti si “shpëlarje e parave”.

“Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kompetent dhe për procedura të mëtejme ligjore është iniciuar rasti “shpëlarja e parave” njoftuar prokurori kompetent dhe për procedura të mëtejme ligjore është iniciuar rasti “shpëlarja e parave” ka thënë Policia e Kosovës.

Policia e Kosovës gjatë mbylljës së rrugëve Ilegale

Policia në pjesë veriore të Republikës së Kosovës, që nje kohë të gjatë ka filluar ta luftojë kontrabandë edhe krimin e organizuar, duke futur nën kontroll rrugët, po ashtu i ka mbyllur edhe shtigjet malore dhe është e përkushtuar ta zbatoj ligjin në çdo cep të Kosovës.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

As për 35 vjet qytetarët me rrogë mesatare nuk mund...

Paga mestare në Kosovë sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) është 380 euro në sektorin privat, ndërsa ajo e sektorit publik është më...

Të fundit nga rubrika